16. ULUSAL İKS EĞİTMENLERİ KONFERANSI

16. ULUSAL İKS EĞİTMENLERİ KONFERANSI İklimlendirme Başlığıyla 6-8 Temmuz 2020 Tarihlerinde Webinar Üzerinden yapıldı.

 

ISKAV tarafından geleneksel olarak gerçekleştirilen Ulusal İKS Eğitmenleri Konferansı İklimlendirme başlığıyla yapıldı. Konferansa Türkiye’nin farklı illerinden 36 eğitmen online olarak konferansa katıldı. 6 Temmuz Pazartesi günü ISKAV Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Taner Yönet tarafından konferansın açılışı yapıldı.

Konferans kapsamında TTMD’nin platform desteği ve sektörün önde gelen kurumları tarafından desteklenen oturumlar düzenlendi. Oturum sponsorlukları; Daikin Türkiye A.Ş, Ercan Teknik. İklimlendirme Ticaret ve Sanayi A.Ş, Friterm A.Ş. ve Systemair HSK Hav. End.San. ve Tic. A.Ş. firmalarının destekleriyle tamamlandı.

İklimlendirme konusunun işlendiği konferansta; eğitmenler ilk gün Ercan Teknik. İklimlendirme Ticaret ve Sanayi A.Ş Genel Müdürü Sayın Armen Hüsüman’ın anlatımıyla Soğutma Sistemlerinde Uzaktan İzleme ve Enerji Tasarrufu oturumlarına katıldılar. Bu oturumda katılıcılar; soğutma tesislerinin nasıl sınıflandırılacağı, uzaktan izleme ve yönetim metotlarını, mobil tesisler için uzaktan izleme yöntemlerini görmüş oldular. Konferansın ikinci oturumunda, Friterm A.Ş. Yurtiçi İş Geliştirme Müdürü Sayın Hayati Can’ın anlatımıyla, Soğuk ve Donmuş Muhafaza Tesislerinde Enerji Verimliliği oturumu ile devam etti. Bu oturumda katılımcılara; soğuk depoculuk ve muhafaza şekilleri, elektrik kontrol ve kumanda panosu, hava hızının soğutma üzerindeki etkisi, hava sirkülasyonunun önemi, ürünün sarılması ve paketlenmesinin etkisi konularını incelemiş oldular. Oturumlar gelen soru cevaplar ile değerlendirilerek tamamlandı.

            Konferansın ikinci gününde ise; Daikin Türkiye A.Ş firmasından Endüstriyel Soğutma Satış Yöneticisi Sayın Dorukhan Akıncılar’ın anlatımıyla Endüstriyel Soğutma Uygulamaları başlığında; şoklama, donmuş muhafaza, taze muhafaza, serin muhafaza ve gıda işleme alanları, soğutma yükü, AB F-Gaz regülasyonu konuları anlatıldı. Konferansın ikinci oturumunda, Daikin Türkiye A.Ş firmasından Teknik Departman Müdürü-ISKAV Eğitim ve Laboratuvar Komisyonu Başkanı Sayın Turgay Yay’ın anlatımıyla, Pandemi Sonrasi Tesisat başlığında virüs hangi boyutlardadır, hangi sıcaklık aralığında yaşar, ortam nemiyle ilişkisi nasıldır, dezenfeksiyon için özellikle termik dezenfeksiyon için gerekli koşullar nelerdir, farklı koşullarda ömrü nedir, konusu ile oturum sunumu gerçekleştildi. Oturum sonunda katılımcılardan gelen soru ve cevaplar ile oturum tamamlandı.

 

Programın üçüncü ve son gününde Systemair HSK Hav. End.San. ve Tic. A.Ş. Üretim Şefi Sayın Tolga Erden önderliğinde sanal teknik gezi sponsorluğunda Dilovası’nda yer alan fabrikasının tanıtımı gerçekleştirildi. Üretimdeki son teknolojik gelişmeler ve uygulama yöntemleri eğitmenlerle paylaşıldı. Sanal fabrika turunun ardından Systemair HSK Hav. End.San. ve Tic. A.Ş. Arge ve Kalite Müdürü Sayın Merve Selviboy’un anlatımıya Klima Santralleri ve Ecodesign Yönetmelikleri oturumu ile devam etti, bu oturumda; klima santralleri, ErP nedir, ecodesıgn kriterleri ve belirli tanımlar nelerdir konu başlıkları ele alınarak eğitmen ile paylaşılmıştır. Eğitmenlerin yüksek memnuniyetlerini ifade etmeleriyle birlikte program sona erdi. Tüm destekçilerimize ve katılımcılarımıza teşekkür ederiz.


Etiketler :