TAD Sertifikalı Mühendisler

Sedat TAŞKIN (Sertifikası Askıya Alınmıştır)
SYSTEMAIRHSK

1989 yılı Çanakkale doğumludur. 2011 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümünü bitirmiştir. 2011 yılından beri Systemair HSK firmasında çalışmaktadır. Sırasıyla Satış Destek Uzmanlığı, Satış Mühendisliği, Proje ve İş Geliştirme Mühendisi, Kıdemli İş Geliştirme Mühendisi, Satış Sonrası Hizmetler Müdür Yardımcısı pozisyonlarında bulunmuş olup görevine Müşteri Hizmetleri Müdürü olarak devam etmektedir. Son dönemde; SSH departmanı yönetiminin yanında, Endüstriyel İklimlendirme Çözümleri alanında ağırlıklı olarak çalışmalarına devam etmektedir. 2016 yılında ISKAV TAD Sertifika Programına katılmıştır.

İbrahim PEHLİVAN (Sertifikası Askıya Alınmıştır)
PİEM ELEKTROMEKANİK

Gökhan ULUHAN (Sertifikası Askıya Alınmıştır)
CVSAIR

Fatih KALAYOĞLU
MAKRO TEST

1990 yılında Ankara’da doğmuştur. 2008 yılında Kırşehir Anadolu Lisesinde öğrenim hayatını tamamladıktan sonra, 2009 yılında İstanbul Üniversitesi, Makine Mühendisliği bölümünü kazanarak 2014 yılında mezun olmuştur. Sektörel mesleki kariyerine farklı çalışma alanlarında tecrübe katarak 2014 yılında Makrotest firmasına TAD Uzmanı olarak çalışmaya başlamıştır. Yurt içi, yurt dışı birçok şantiyelerde başarılı projelere imza atmıştır. TAD konusunda kendisini sürekli geliştiren ve katma değer yaratma bilincinde olan Kalayoğlu ISKAV TAD sertifikasını alan Türkiye’de ilk Mühendislerden olmuştur. Kalayoğlu çok iyi İngilizce ve başlangıç seviyesinde Almanca bilmektedir

Fatih DÜZENLİ (Sertifikası Askıya Alınmıştır)
EGE NİSAN

Burak ÖZKAN
MAKRO TEST

2013 yılı İstanbul Teknik Üniversitesi Mühendisliği Bölümü mezunuyum. 2013 yılından bu yana Makrotest'te çalışmaktayım. Test-Ayar-Dengeleme, problem tespiti, çözümü ve enerji verimliliği konularında yüksek katlı binalar, hava limanı, alışveriş merkezleri, ilaç fabrikası, müzeler, metro istasyonları, endüstriyel tesisler, ofis binaları gibi farklı ve alanlarda çalışmalara katıldım. Çalıştığım firmada proje tekliflerin oluşturulması ve teklif süreçlerinin takibi, uluslararası test yapım yöntemlerinin, test prosedürlerinin oluşturulması ve saha uygulamalarının takibi, proje zaman ve maliyet yönetimi, yeni hizmet alanlarının araştırılması ve bu konuda gerekli çalışmaların yapılması, uluslararası sertifika programlarının takibi ve sertifika alımı için gerekliliklerin sağlanmasından sorumluyum.

Berkan AYDIN (Sertifikası Askıya Alınmıştır)
SİNERJİ PRO

Ayten DEMİRTAŞ
AE ARMA ELEKTROPANÇ

1989 Muğla doğumlu Ayten Demirtaş, ilk, orta ve lise eğitimlerini Muğla’da tamamlamıştır. 2007 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümüne başlamış ve son sınıfta satış mühendisi olarak tesisat sektörüne giriş yapmıştır. Yoğun bir iş ve okul temposu ile geçirdiği üniversite hayatını, 2011 yılında mezun olarak tamamlamış, mezuniyet ardından saha mühendisliği ve şantiye şefliği gibi görevlerde çalışmıştır. 2013 yılında AE Arma-Elektropanç firmasında saha mühendisi olarak başladığı görevine, yurtdışında(Azerbaycan) devreye alma mühendisi olarak devam etmiştir. 2014 yılında İstanbul Teknik üniversitesi Enerji Enstitüsü EBT yüksek lisans programına başlamış olup devam etmektedir. Halen AE Arma-Elektropanç firmasında iş hayatına devam etmekte olup Kalite Kontrol ve Test & Devreye Alma Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Ahmet Kemal BABACAN
ACOREN ENGINEERS

Yakup FİDANBOY
TEAMTAC

1976 Zonguldak doğumludur. 2002 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Makine Mühedisliği bölümünden mezun olmuştur. Toplam 18 yıl mesleki tectübesi vardır. Meslek yaşamının; ilk 6 yılında; mekanik tesisat taahhüt alanında saha mühendisi olarak çalışmıştır. MEKTES MÜHENDİSLİK TAAH.SAN.TİC.LTD.ŞTİ. ve KARTEKSAN TEK.TES.VE ISI SİST.LTD.ŞTİ. Takip eden 5 yılda; Mekanik Taahhüt, Bina Teknik İşletmesi, Teknik Bakım Onarım ve TAD-(Mekanik Tesisat Test, Ayar ve Dengeleme) iş alanlarında saha mühendisi ve proje müdürü olarak çalışmıştır. ECOSERV ENERJ. BKM. LOJ.LTD. ve OPTİMA MÜH.TAAH.LTD.ŞTİ. Son 7 yıldır; Test & Commissioning, Retro-Comissioning, Continious Commissioning, Binalarda Enerji Yönetimi, Enerji Etüt ve TAD (Hava ve Su Tarafı Test, Ayar ve Dengeleme) alanlarında T&C Uzmanı ve Mühendislik Müdürü olarak tecrübe edinmiştir. EXERTUS BAĞIMSIZ TEST VE MÜHENDİSLİK LTD. ŞTİ. Eylül-2020 tarihinde kendi şirketini kurmuştur. TEAMTAC Mühendislik ve Enerji Yönetimi A.Ş. firmasında kurucu ortak olarak; TAD, T&C ve Enerji Yönetimi alanlarında sektöre hizmet etmeye devam etmektedir.

Emrah ALİÇAY
T&C DANIŞMANLIK

1987 İstanbul Doğumlu Emrah ALİÇAY, ilk ve orta ve lise öğretimini İstanbul’da tamamladıktan sonra 2006 yılında Trakya Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümüne başlamış ve bir dönem öğrenimini yurtdışında sürdürmüştür. Son sınıfta Çorlu da bir fabrikada Tübitak destekli DSSC (Dye sensitive solar cell) projesi üzerine Ar-GE çalışmalarında bulunmuş ve üniversite hayatını, 2011 yılında mezun olarak tamamlamıştır. Dekbim Danışmanlık bünyesinde Tübitak-Kosgeb Proje Koordinatörlüğü görevini 1 yıl süreyle devam ettirmiş ve askerlik sonrasında 2013 yılında Optima Mühendislikte Saha mühendisi ve Saha şefi olarak mekanik taahhüt sektörüne girmiş, daha sonra ortak kuruluş olan Ecoserv şirketine geçiş yapmıştır. Aynı zamanda Enerji Yöneticisi de olan Emrah ALİÇAY, Test-Ayar-Dengeleme çalışmalarını enerji verimliliği bakış açısıyla da geliştirerek şantiyelerde uygulamıştır. Halen Test-Ayar –Dengeleme Yöneticisi olarak Ecoserv Şirketinde iş hayatına devam etmektedir.

Haydar BOYALI (Sertifikası Askıya Alınmıştır)
HİDRO MÜHENDİSLİK

Behlül BOYALI (Sertifikası Askıya Alınmıştır)
HİDRO MÜHENDİSLİK

Yıldız Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nü 1997 yılında bitirdim. Bu tarihten itibaren ısıtma, soğutma, klima, havalandırma, yangın tesisatı ve sıhhi tesisat işlerini kapsayan mekanik tesisat sektöründe çalışmaya başladım. Çalışma hayatım boyunca birkaç firma değiştirdim. Aynı zamanda bilimsem merakım dolayısıyla 2002 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü Isı Proses bölümünde Yüksek Lisans yapmaya başladım. 2004 yılında yüksek lisansı bitirdim; takip eden yılda yine Yıldız Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Isı Proses bölümünde Doktora yapmaya başladım. Doktora süreci halen devam etmektedir. 2005 yılında Hidro Yapı Yalıtım Ltd. Şti. adlı firmayı kurdum. Bu firma binaların ısı yalıtımının yapılması, mekanik tesisatlarının planlanması ve tesis edilmesi işleriyle iştigal olmaktadır. 27.06.2014 tarihinden 25.07.2017 tarihine kadar, mekanik tesisat alanında hizmet vermekte olan Sepici Mühendislik firmasında teknik müdür olarak çalıştım.

Bertan Can ELMALI (Sertifikası Askıya Alınmıştır)
SİNERJİ PRO

Arkun ANDIÇ (Sertifikası Askıya Alınmıştır)
SYSTEMAIRHSK

1987 İstanbul doğumlu olan Arkun Andıç, sırasıyla Uludağ Üniversitesi İklimlendirme-Soğutma ve Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümlerinden mezundur. 2009-2010 yıllarında Karyer Isı Değiştiricileri firmasında, 2011 yılından itibaren de önce HSK ardından da Systemair HSK’da çalışmaya devam etmektedir. Systemair HSK’da İş Geliştirme Müdürü olarak çalışan Arkun Andıç, Pazarlama ve Projelendirme ekiplerini yönetmektedir. Fanlar, klima santralleri, duman egzoz ve merkezi soğutma sistemlerinde uzmanlaşmış olan Arkun Andıç, İngilizce ve Almanca bilmektedir. İş dışında tarih, dünya politikası, teknoloji ve seyahat ilgi alanlarına girmektedir. ISKAV TAD Sertifikası’nı ise 2018 yılında almaya hak kazanmıştır.

Oğuz SAKA (Sertifikası Askıya Alınmıştır)
ALARKO CARRİER

Ufuk YENİ (Sertifikası Askıya Alınmıştır)
İNCOMA

Burak KOÇ (Sertifikası Askıya Alınmıştır)
TROX TURKEY

Deniz Berk ÇE (Sertifikası Askıya Alınmıştır)
MET MÜHENDİSLİK

Levent CİMOK (Sertifikası Askıya Alınmıştır)
MET MÜHENDİSLİK

Ahmet ŞAHİN
İŞMER

2012 yılı Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü mezunuyum. 2011 yılından itibaren , farklı firmalarda proje, taahhüt, enerji dağıtımı ve tesis işletme faaliyetlerinde bulundum. Çalıştığım firmada proje çizimi, şantiye şefliği, teknik satın alma, tesis yönetimi, enerji verimliliği, enerji dağıtımı vb. sağlanmasından sorumlu oldum. 2015 yılından beri İş Merkezleri Yönetim ve İşletim A.Ş. İş Bankası Tuzla Teknoloji ve Operasyon Merkezi Projesinde Teknik Tesis Yöneticiliği Pozisyonunda çalışmaktayım.

Mustafa Alper ÜSTÜNER
AKTES MÜHENDİSLİK

1988 yılında İstanbul’da doğmuştur. 2006 yılında Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra aynı sene Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünü kazanarak 2010 yılında mezun olmuştur. 2019 yılında ise Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Termodinamik ve Isı Tekniği Anabilim Dalı’nda yüksek lisans programını bitirmiştir. Çalışma hayatına Meytek Endüstriyel Tesisler Tic. Ltd. Şti.’nde satış mühendisi olarak başlamıştır. Ardından Mecon Yapı End. Tesisler Tic. Ltd. Şti.’nde saha mühendisliği ve şantiye şefliği görevlerini yürüttükten sonra 2015-2016 yılları arasında yedek subay olarak askerlik hizmetini tamamlamıştır. 2016 yılından itibaren Aktes Mühendislik San. ve Tic. A.Ş. firmasında Kalite Kontrol ve TAD Mühendisi olarak çalışma hayatına devam etmektedir.

Mertcan ALBAYRAK
BİRLEŞİM MÜHENDİSLİK

Hamit MUTLU (Sertifikası Askıya Alınmıştır)
MEKANİK PROJE

Kaan KURTULUŞ (Sertifikası Askıya Alınmıştır)
EGE NİSAN

Ruhi KOCAER (Sertifikası Askıya Alınmıştır)
SYSTEMAIRHSK

Süleyman BALTACI
YİMAK MÜHENDİSLİK

Uğur İYİDOĞAN
BİREYSEL KATILIMCI

Anıl ÇAKAT
ECOSERV

Taha Çağrı Güneş
SÖNMEZ GLOBAL

Said Eren Karahan
TURKCELL

Anıl Rey
MAKRO TEST

Sinan Alkaş
TURKCELL

Tevfik Çakar
AVB MEKANİK

Can Oknalı
TURKCELL